Звернення начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України до особового складу Збройних Сил України
Товариші генерали і адмірали, офіцери, прапорщики і мічмани, курсанти, сержанти і старшини, солдати і матроси, працівники Збройних Сил України!
Шановні члени родин військовослужбовців!
Президент України звернувся з посланням до Українського народу. Він визначив напрями розвитку нашої країни і, як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, не залишив поза увагою питання армії, дав оцінку стану оборонного сектору та висловив занепокоєність долею військових та членів їх родин.
Уперше за останні роки тема безпеки країни та людини в погонах пройшла червоною ниткою через всю доповідь Глави держави. Вирішення проблем Збройних Сил визначено, як нагальне та невідкладне завдання.
Нарешті держава повертається обличчям до своєї армії, її проблем і, що найважливіше, спрямовує свої дії та цільову допомогу на зупинення процесу руйнування національного війська і запобігання падінню престижу військової професії. Нове керівництво країни усвідомлює, що армія потрібна не лише для парадів і показових навчань. Кожен громадянин має бути впевнений, що українські військові зможуть надійно захистити свій народ у мирний час і в разі загрози.
Приймаючи посаду начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, я усвідомлював ступінь особистої відповідальності за той важливий напрямок, який мені доручено.
Для нас, як професійних військових, вислів “є така професія: захищати Батьківщину” – не лише гасло, а й принципова життєва позиція. Служіння Українському народові, зразкове виконання службових обов’язків є для офіцерів найбільшою честю.
Вік повноліття Збройних Сил України ми пройшли разом із вами. Багато було зроблено, але й чимало важливих справ залишилися не реалізованими. На жаль, минулі роки принесли також розчарування і втрати.
Прикро, що нині Збройні Сили України обмежено готові до виконання завдань за призначенням. Через відсутність достатньої кількості засобів матеріально-технічного забезпечення, повноцінних навчань та тренувань з кожним роком знижується рівень навченості військ і сил. Має місце негативна тенденція до плинності офіцерських кадрів та військовослужбовців військової служби за контрактом, яка ускладнилася внаслідок незабезпечення у попередні роки задекларованих соціальних гарантій для військовослужбовців і членів їх сімей, зокрема, щодо підвищення грошового забезпечення і вирішення житлової проблеми. Однак ті втрати, що понесли Збройні Сили, не є безповоротними.
Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України поставлені чіткі та зрозумілі завдання щодо проведення глибоких реформ у Збройних Силах, які мають на меті суттєве підвищення рівня національної безпеки, соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей. Сьогодення вимагає конструктивних рішень і практичних рішучих дій.
Міністром оборони України і мною прийняті відповідні рішення щодо стабілізації ситуації у Збройних Силах України, зокрема, щодо покращення соціального статусу військовослужбовців та членів їх сімей, забезпечення їм гідного рівня життя та належних умов проходження військової служби:
з травня 2010 року підвищено рівень преміювання військовослужбовців військової служби за контрактом до 35 відсотків посадового окладу;
прийнято рішення щодо погашення протягом червня – листопада поточного року заборгованості за минулі роки перед особовим складом Збройних Сил України за не отримані належні види одноразового грошового забезпечення на загальну суму близько 200 мільйонів гривень;
у цьому році отримано кошти на добудову 4 будинків на 270 квартир, а до кінця року плануємо отримати близько 2.000 квартир за рахунок добудови будинків з високим ступенем готовності, що значно покращить забезпечення військовослужбовців житлом;
з 1 липня розглядаються питання щодо забезпечення харчуванням військовослужбовців за контрактом у службовий час та виплати безквартирним військовослужбовцям компенсації за піднайом житла;
з 1 жовтня цього року передбачається підвищення на 55 відсотків розмірів посадових окладів військовослужбовців. Так, за первинною офіцерською посадою (командира взводу) розмір грошового забезпечення буде становити близько 2.600 гривень, а військовослужбовця за контрактом першого року служби – 1.300-1.700 гривень.
Товариші захисники Вітчизни, Міністр оборони України і я відчуваємо розуміння і підтримку з боку Президента та Уряду України і розраховуємо на вашу підтримку.
Кожен з нас розуміє, що виведення Збройних Сил України із ситуації, у якій вони опинилися, може виявитися марним, якщо не поєднати зусилля всіх військовослужбовців. Саме тому я покладаю надію на плідну співпрацю, у першу чергу, на офіцерський корпус, який завжди у важку хвилину стає для країни надійною опорою.
Питання збереження кадрового потенціалу Збройних Сил України на сьогодні залишається головним. Кожен командир повинен пам’ятати, що його підлеглий – офіцер, сержант, солдат, матрос – насамперед, є особистістю. Системна індивідуальна робота з особовим складом є найважливішим кроком у подоланні плинності кадрів.
Товариші офіцери!
Підлеглі бачать у вас військових професіоналів і досвідчених вихователів. На навчаннях і у походах, у повсякденному житті й службі проявляйте свої кращі командирські, професійні й людські якості!
Саме від вас залежить упровадження в армійське життя духу братерства, взаєморозуміння, поваги до традицій українського війська.
Суспільству потрібен сучасний офіцер – щирий патріот своєї Батьківщини, фахівець військової справи, турботливий наставник і вихователь для підлеглих, носій і продовжувач кращих традицій воїнства.
Будьте прикладом для особового складу на службі й у побуті. Пам’ятайте, що індивідуальна виховна робота з підлеглим та особистий приклад – гаранти успішного виконання поставлених завдань.
Немає коментарів:
Дописати коментар