Багато військовослужбовців проявляють ініціативу та старанність у питаннях збереження матеріальних запасів, бережливо відносяться до державних цінностей. ( Навести конкретні приклади із життя частини, підрозділу, присутніх на заняттях слухачів, висловити їм подяку).
Необхідно зауважити, що деякі військовослужбовці не правильно розуміють свою роль в цій роботі, принижують почуття відповідальності, не створюють надійного бар'єру на шляху крадіжок, втрат і недостач, а іноді і самі стають на шлях скоєння злочину. (Також навести приклади).
Далі Керівник заняття обов'язково зауважує, що в розділі V Дисциплінарного статуту Збройних Сил України "Про заяви, пропозиції та скарги" (стаття 115) записано, якщо військовослужбовець виявить факти розкрадання чи псування військового майна, незаконного витрачання коштів, зловживання в постачанні військ, недоліки в стані озброєння та бойової техніки чи інші факти, які завдають шкоди Збройним Силам України, він повинен доповісти про це безпосередньому командирові, а також надіслати письмову заяву старшому командирові, до Міністра оборони України включно, або до органів військового управління, органів, які проводять попереднє (досудове) слідство, прокуратури чи інших державних органів.
Основною умовою, складовою забезпечення економії матеріальних засобів є: зразкова експлуатація і обслуговування техніки і зброї; суворе дотримання вимог інструкцій і настанов, майстерне володіння зброєю та технічними засобами, висока дисциплінованість військовослужбовців. Керівник заняття наголошує, що для військовослужбовців важливо не тільки збереження та охорона військового майна, а ще головніше - вміти правильно користуватися зброєю і технікою, досягати найвищих результатів при мінімальних витратах.
Цим принципом необхідно керуватися як в ході бойової підготовки, так і при виконанні господарських завдань.
Далі необхідно звернути увагу на те, що сучасна зброя і військова техніка все більше носе колективний характер і докорінно змінює зміст військової праці, підвищує роль людей, які її використовують, а також вимагає покращення рівня технічної підготовки військовослужбовців.
Бережливий військовослужбовець розуміє, що глибоке засвоєння, вміла експлуатація техніки та зброї мають велике значення для підтримки високої бойової готовності та боєспроможності підрозділу, що бережливе відношення до матеріальних і техничних засобів підвищує надійність і строки використання зброї та техніки.
Правильна організація цієї роботи збільшує строки служби окремих агрегатів і систем, підвищує їх економічні показники.
Таким чином, розвиток і вдосконалення зброї та бойової техніки вимагають все більші вимоги до військовослужбовців всіх родів військ, спонукають їх бездоганно виконувати свої обов'язки.
Статут внутрішньої служби вказує, що командир (начальник) відповідає за стан і збереження зброї, бойової та іншої техніки, боєприпасів, пального і матеріальних засобів.
Він повинен організовувати експлуатацію, збереження і використання за призначенням казарменно-житлового фонду, комунальних споруд, інженерних мереж, наданих для розквартирування військової частини і підрозділів.
Особливо необхідно зазначити, що він повинен здійснювати необхідні заходи щодо безпеки особового складу під час роботи із озброєнням, бойовою та іншою технікою й устаткуванням, проведення бойових стрільб, спеціальних навчань, несення вартової і внутрішньої служби, виконання інших військових обов'язків. Загострити увагу молодших командирів, що це стосується не лише командирів-офіцерів, а й їх особисто.
Статті 127 і 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначають, що солдат у мирний і воєнний час відповідає за точне і вчасне виконання покладених на нього обов'язків і поставлених йому завдань, а також за утримання своєї зброї та дорученої техніки у справному стані, за збереження виданого йому майна. Досягти цього можливо лише за умов, коли солдат:
- сумлінно вивчає військову справу, зразково виконує свої службові обов'язки;
- засвоює все, чому його навчають командири і готує себе до виконання завдань, пов'язаних із захистом Батьківщини;
- досконало володіє зброєю і технікою, тримає її завжди справною, вичищеною, готовою до бою;
- охайно носить одяг і взуття, своєчасно й акуратно їх лагодить, щоденно чистить і зберігає у визначених місцях, дорожить державним і військовим майном;
- неухильно виконує правила безпеки під час використання зброї, в роботі з технікою та в інших випадках, а також дотримується правил пожежної безпеки. На цьому пункті обов'язків солдата Керівник заняття робить акцент, що нажаль, невиконання цих вимог призводить до негативних наслідків, які пов'язані з каліцтвом і загибеллю людей. (Наведіть конкретні приклади).
Необхідно знати, що під час вивчення ціє теми мова повинна йти не лише про необхідність бережливості, високої майстерності, а й про шляхи, форми і методи їх досягнення.
Далі у розмові з слухачами Керівник заняття зауважує, що в значній мірі успішному оволодінню зброєю та технікою, бережливому відношенню особового складу до матеріальних цінностей сприяє цілеспрямована виховна робота. Основними завданнями якої є:
- формування у військовослужбовців наукового розуміння ролі людини і техніки в сучасній війні;
- виховання свідомого відношення до вивчення дорученої зброї;
- мобілізація особового складу на відмінне засвоєння та зразкове збереження озброєння;
- зміцнення впевненості в силі та надійності вітчизняної зброї, вміння з високою ефективністю використовувати її в бою;
- пропаганда військово-технічних знань;
- узагальнення та розповсюдження передового досвіду оволодіння і експлуатації бойової техніки та зброї;
- організація та проведення змагань, націлених на підвищення професійної майстерності, оволодіння військовослужбовцями суміжними військовими спеціальностями;
- залучення військовослужбовців до раціоналізаторської та винахідницької роботи.
Виховна робота націлюється на прищеплення військовослужбовцям любові до зброї і бойової техніки. Керівник групи роз'яснює слухачам принцип співвідношення людини і техніки в бою, сутність змін у військовій справі та їх вплив на підвищення боєспроможності і боєготовності військ, вимоги керівних документів до технічної підготовки особового складу, значення поглиблених технічних знань для зростання бойової майстерності воїнів.
Однією із форм виховання у військовослужбовців любові до зброї та техніки є показ їх в дії, який супроводжується змістовною розповіддю про їх бойові можливості та варіанти застосування. Особовий склад, який прибуває до частини, знайомлять з озброєнням, як правило, це робиться на танкодромах, полігонах, учбових полях чи в парках. Інженерно-технічний склад з кращими фахівцями демонструють новачкам бойові можливості техніки і озброєння, розповідають про передовий досвід їх засвоєння.
Вихованню любові до зброї та бойової техніки сприяє урочисте їх вручення молодим воїнам, а також передача їм, воїнами, які звільняються з лав Збройних Сил своїх постів та бойових місць. Порядок вручення особовому складу озброєння та військової техніки викладено у додатку N 5 Статуту внутрішньої служби (стр. 181). Керівнику групи доцільно звернутися до цього Порядку, навести його основні положення.
Широке розповсюдження у військах отримала пропаганда досягнень у створенні нових зразків, як вітчизняної так і зарубіжної техніки та озброєння, співпрацю в цих питаннях наших вчених з зарубіжними партнерами.
Особливе місце в житті військовослужбовців займають їх зустрічі з ветеранами війни, науковцями, винахідниками і дослідниками, в розповідях яких воїни знайомляться з сучасними досягненями науки, практикою застосування техніки і зброї в бою, їх можливостях і перевагах.
Керівник заняття наголошує, що глибокому знанню озброєння, способам його експлуатації та збереження воїни в першу чергу навчаються на планових заняттях. Командири роз'яснюють особовому складу плани і завдання технічної підготовки, піклуються про чітку організацію та глибокий зміст занять, їх всебічне матеріальне забезпечення та повне охоплення навчанням всіх військовослужбовців.
Командири всіх рівнів виявляють ступінь засвоєння особовим складом тем і розділів програми шляхом щомісячних контрольних занять, враховують їх побажання і організовують проведення додаткових заходів, які допомогають більш якісно вивчати матеріальну частину, правила її експлуатації та збереження. Крім того, в підрозділах оформляються технічні бюлетені, куточки бережливих та бюлетені передового досвіду.
Керівник заняття нагадує, що в наших Збройних Силах є добра традиція - шефство досвідчених воїнів над молодими. Бувалі воїни дають їм поради щодо вивчення та засвоєння найбільш складних тем учбового матеріалу, надають допомогу в набутті ними навичок у роботі з приладами та апаратурою, передають їм досвід обслуговування та експлуатації бойової техніки в важких умовах, розповідають про можливі поломки, показують на тренажерах і макетах найбільш раціональні прийоми роботи, попереджують випадки порушення правил технічної безпеки.
Завдяки цьому молоді воїни скоріше вивчають і засвоюють свої обов'язки, виховуються в дусі колективізму, взаємодопомоги та взаємовиручки. Саме в цей час закладаються основи оволодіння ними суміжними спеціальностями, тому що в процесі подальшої служби у підрозділі кожен солдат і сержант повинен оволодіти суміжною спеціальністю, бути готовим при необхідності замінити товариша по відділенню, розрахунку чи екіпажу.
Особливу увагу командири, їх заступники з виховної роботи та інженерно-технічний склад приділяють вихованню у особового складу бережливого відношення до озброєння, почуття високої відповідальності за вмілу його експлуатацію і своєчасний ремонт.
Основні заходи виховної роботи, які сприяють вирішенню цього завдання проводяться під час підготовки та виконанні регламентних робот, переводі техніки на режими сезонної експлуатації, в парко-господарські дні чи постановці техніки на короткострокове та довгострокове збереження.
При цьому, на окремих щитах та стендах, поблизу місць виконання робот, оформлюється план-графік робот, план-завдання на день, плакати та пам‘ятки про міри безпеки. Кожного дня підводяться підсумки, які потім відображаються в бойових аркушах, листах слави, бюлетенях передового досвіду, а також радіо і стінних газетах.
Важливе місце в боротьбі за високу бойову виучку займає пропаганда військово-технічних знань. Про її суть і зміст ми вели розмову вище.
Немає коментарів:
Дописати коментар