Наркотики.

Страшна наркотична отрута поширюється українською землею катастрофічними темпами. Спираючись лише на офіційні дані органів МВС ми можемо казати про 173 тисячі так названих “споживачів наркотиків” і 99,8 тисяч офіційно зареєстрованих наркоманів. За дослідженням українських гуманітарних організацій, ці дані є суттєво зменшеними.
95% наркоманів – це молодь віком від 15 до 30 років, це ті хлопці, що ніколи не зможуть стати до лав Збройних Сил України та інших військових формувань хоча б тому, що за статистикою тільки 2% наркозалежних виліковується, а інші 98% – знову “сідають на голку” вже через рік після лікування.
У зв’язку з тим, що переважна кількість наркотиків вживається ін’єкційним шляхом, 43% наркоманів в Україні хворі на ВІЛ/СНІД (для порівняння – у Китаї з зареєстрованих понад 2 мільйонів наркоманів – 12% інфіковані вірусом ВІЛ/СНІД, у США – 15% з понад півтора мільйони наркозалежних).

Загальна ситуація з вживанням алкоголю і наркоманією дозволяє казати, що ці два фактори є визначальними для ситуації з дотримання безпечної статевої поведінки. Все вірно – якщо людина у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння не в змозі контролювати свою загальну поведінку, то як вона в цьому стані може контролювати чистоту та ризикованість статевих відносин.
Індикатором може бути такий показник – загальна кількість хворих на сифіліс серед дорослих і серед підлітків збільшилась у 2000 році у порівнянні з 1991 роком з 9,7 до 91,5 на 100 тис. населення (майже у 10 разів!). З 2000 року в нашій країні зафіксовано вже 163081 випадок сифілісу (четверте місце у світі) та 113135 випадків захворювання гонореєю (п’яте місце).

Алкоголь і наркотики руйнують психіку людини, змінють її поведінку відносно своїх близьких та оточуючих.
Російські вчені вивчили 500 осіб, засуджених за вбивства. Результати показали, що
- близько 50% засуджених почали вживати спиртні напої з раннього віку,
- у 30% випадків вбивця і жертва були незнайомі або познайомились безпосередньо перед злочином;
- у 30% вбивця і жертва – родичі, у 9% - подружжя, в інших випадках – сусіди, знайомі, співслужбовці;
- частіше за все вбивства здійснюють особи 20-30 років;
- засуджені за вбивство у 1,5 рази частіше виховувалися у несприятливих умовах (20% - сироти, 1/3 – виховувалася в неповній родині, при цьому 9% - без матері, 75% - без батька. У 20% неповнота родини була пов'язана з засудженням батьків. Найбільш криміногенний фактор – судимість матері).
- третина з досліджуваних була вперше засуджена у віці 16-17 років;
- у 47% засуджених визначено хронічний алкоголізм, психопатія, олігофренія…
- більше половини їх жертв – жінки.

Маловідомим, на жаль, є такий факт – існує пряма залежність між освітою і злочином, чисельність злочинців з вищою освітою складає … 2% від загальної.
Якщо вивчити соціальний портрет жертв злочинів, то картина також невтішна.
Більш ніж 65% жертв в момент вбивства знаходилися у нетверезому стані, більше 50% з них вживали спиртні напої з вбивцями безпосередньо перед скоєнням злочину…. Кожний восьмий потерпілий – не працював, більш 10% вели паразитичний спосіб життя, у 40% поведінка потерпілих перед злочином була аморальною або протиправною, у тому числі провокаційною….
Побутове пияцтво і наркоманія криміналізує суспільство, збільшує загальні показники злочинності. Тільки за перший квартал 2009 року кількість вбивств на замовлення подвоїлася, а бандитських нападів стало в 2,6 рази більше.
І на сьогодні ми займаємо друге місце у світі за кількістю навмисних вбивств.

Немає коментарів:

Дописати коментар


Интернет реклама УБС

Прихильники