Військові мають право на відкриття вогню у відповідь…

Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко пов'язує загострення на лінії розмежування з тим, що бойовики отримали поразку в районі Авдіївки, та нагадує, що військові мають право на відкриття вогню у відповідь.
Про це він заявив у коментарі "Українській правді", відповідаючи на питання про останнє загострення в зоні АТО.

“Я думаю, що це все реакція на Авдіївку, на ту поразку, яку бойовики отримали. У них була паніка, розпач. Вони посилюють обстріли, щоб стабілізувати свій психологічний стан. Агресія до місії ОБСЄ також цим пояснюється”При цьому він наголосив, що УКРАЇНСЬКІ ПІДРОЗДІЛИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ЛІНІЇ РОЗМЕЖУВАННЯ, В РАЗІ ЗАГРОЗИ МАЮТЬ ПРАВО НА ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ.
“Позиція була, є і залишається: РІШЕННЯ ПРО ВОГОНЬ У ВІДПОВІДЬ приймають командири”, - сказав він.

“Командир відділення при загрозі життя йому або його підлеглим на конкретному посту – чи це обстріл, чи це загроза висування якогось підрозділу до цього поста – має право відкривати вогонь у відповідь зі зброї, яка є у його підрозділу”

Те ж саме стосується командира взводу, командира роти, а також комбата. В нього вже є у розпорядженні міномети, але вони знаходяться в місцях відведення і тут відповідальність приймає старший начальник. Але з тієї зброї, яка не підлягає відведенню, він має право давати вогонь у відповідь.

На уточнююче питання, чи це стосується лише зброї, яка не заборонена мінськими угодами, Головнокомандувач відповів:
"Якщо по нас застосовується зброя, заборонена Мінськими угодами, ми маємо право давати адекватну відповідь".

“Якщо по нам йде обстріл з "Градів”, ми маємо право адекватно відповісти. Не обов'язково з "Градів", є інша артилерія. Все залежить від тих засобів, які є ефективними для нейтралізації загрози життю наших бійців", - уточнив він.

Він наголосив, що якщо приймається рішення про застосування у відповідь забороненої мінськими угодами зброї, про це обов'язково інформують СЦКК.

“Прописана певна процедура, за якою командир бригади має повідомляти українську сторону СЦКК, а вона – росіян і ОБСЄ про те, що ведеться такий вогонь, і ми застосовуємо вогонь у відповідь. Якщо є нагальна потреба, то командир застосовує зброю і паралельно повідомляє , що є факт застосування такої зброї, бо була така необхідність”

При цьому наголосив, що "ХАОТИЧНИЙ І ПРОВОКАЦІЙНИЙ ВОГОНЬ ВІДКРИВАТИ СУВОРО ЗАБОРОНЕНО".
На питання чи можливий наступ з боку бойовиків, Віктор Муженко сказав, що він може бути спровокований лише Росією і за умови введення на окупований Донбас регулярних частин російських військ.

“Тим складом, який в них є зараз, вони не спроможні на будь-який наступ. Світлодарська дуга і Авдіївка показали, що на будь-яку провокацію вони отримають адекватну відповідь”, - додав начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

Немає коментарів:

Дописати коментар


Интернет реклама УБС

Прихильники